Silmad

Kõigil loomadel on silmad, nii ka minu omadel. Mõne looma silma on suuremad, teise pisemad, aga tahaks, et need oleks erilised ja annaks edasi looma iseloomu nagu päris eluski.

Lihtne on nendega, kellele olen loonud lihtsalt mustad silmad, kuigi igasugu väikeste detailide lõikamine ja õmblemine on üks paras nikerdamine. Keerulisem on nende loomaega, kelle silmad on mitmevärvilised.

Alguses kasutasin plastmassist pealekleebitavaid valmissilmi. Aga ma ei tea kui hea mu liim on, seega ei ole sellised silmad eriti turvalised. Pealegi ei ole need väga kvaliteetsed. On olnu olukord, kus klient avastas oma looma silmast kaks pupilli ja kuna see talle ei meeldinud, pidin talle uue silma järele saatma. Edaspidi olen alati olnud hirmul, sest iial ei tea, millal veel mõni kogemata kokkukleepunud pupill lahti rapub või laguneb midagi muud ära.

silmad

Siis mõtlesin nööpide peale, sest kui korralikult õmmelda, on ikka kinni küll. Leidsin Hiinast just sobiva suurusega valget värvi puunööbid.

Pupille otsustasin joonistada musta akrüülvärviga. Ma ei tea, kas asi oli pintslis, või on minu käsi liiga kõver, igal juhul ilusaid ümmargusi pupille ma ei saanud.

Edasi otsustasin teha maalriteipi augud, kleepida teip nööbile ja nii joonistada. Tellisin aga Hiinast auguraua ja kui selle kätte sain, selgus, et sellega pehmesse asja auke teha ei saa. Nii et ka see lahendus ei töötanud.

imeloom

Edasi proovisin lõigata väiksed mustad kettad ja need koos nööpidega paigale õmmelda. Aga lahtiste servadega silmad ei ole lahedad. Proovisin seda fliisi nööbi külge ka liimida ja ehk see ongi tulevik. Aga need pisikesed pupillid tuleb siis eriti ümarad ja ühesuurused lõigata.

Nii et tahaks oma loomadele ilusaid, turvalisi ja vastupidavaid silmi, aga neid ei ole ma veel päriselt üles leidnud.

Vot selline lugu on nende silmadega.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Loading...
etEstonian
Üles