Sünnipäev õues koos Imeloomaga

Kuidagi on juhtunud nüüd nii, et Harku metsast on saanud minu teine kodu, kuhu satun mitu korda nädalas. Nii aeg kui ilm on soosivad, et pidada maha üks õuesünnipäev või muu koosviibimine ja inimesed on kuidagi minuni jõudnud, tahtnud, käinud ja pärast ka rahule jäänud.

Kõik seltskonnad, kes minuga metsa on sattunud, on olnud väga toredad ja samas väga erinevad – mõned tahavad ainult joosta, teised uurida, katsuda, küsida, aga fakt on see, kõigile lastele meeldib metsas. Harku mets on imeline – siin on liivast männikut ja vesist raba, pea kõiki marju ja palju erinevaid puid-põõsaid, tiigis elavad kalad ja metsas konnad. Mina olen näinud nii nastikut kui ka rästikut, aga seltskonnaga neid kohata on võimatu. Talvel saab kelgutada ja siia-sinna tekib ka heal juhul uisujää.

Mida meie siis metsas teeme?

Tavaliselt panen ise meeleolu loomiseks selga karukostüümi (või midagi muud Imelooma valikust), mängime mõned jooksumängud, käime nagu loom, maitseme marju või toominga ning pihlaka pulka, okkaid või pungi, mida parajasti on, uurime luubiga väikseid asju ja nuusutame, kuidas loodus tegelikult lõhnab. On võimalik marjapilt ja nimi omavahel kokku viia, lahendada linnuristsõna, teha üks lehejaht või jahtida muid asju. Kui kellelegi on sünnipäev, saame teha käepärasest materjalist kaardi ja nii edasi. Soovi korral saab ka aaret jahtida (aardejahi ringi on 500 meetrit). Kõike saab jooksvalt planeerida või plaanist välja jätta. Elu on aga näidanud, et lastele meeldib ka väga vaba tegutsemine, midagi teha, näppida või uurida leiab alati ja jääb ajast puudugi.

Millal metsa minna saab?

Igal ajal saab. Ka talvel lumega ja pimedas pealampidega on väga vahva. Ainult vihmaga on natuke ebamugav pärast näiteks kooki süüa. Peale grilliplatsi, mis asub Rabaveere tänava ääres, on keset Harku metsa ka paviljon. Miinuseks, et seal ei ole tuletegemise võimalust ja seega tuleks soovikorral näiteks grill omal kaasa võtta. Puuduseks ka see, et lähima parklani on üle kilomeetri kõndida ja lapsed peale enda tühjaks jooksmist ja söömist ei ole enam väga motiveeritud seda maad läbima. Praegu on Tähetorni tänav, kus see lähim parkla asub, üldse remondis ja see teeb rajapikkuseks mööda kõige otsemat teed 2 kilomeetrit. Kusagil mujal mina lõkkekohti ja katusealuseid ei tea. Kui keegi teab, olen üks suur kõrv.

Paviljon Harku metsas.

 

Teistmoodi sünnipäev õues

Septembri algul sai oma laps 10-aastaseks ja miks mitte teha tallegi sünnipäev õues. Viisime temagi koos sõpradega metsa. Algul väike matkaring ja siis matkaelementidega peatus. Kes pani telgi üles, kes tegi lõket ja samal ajal pani pereisa ahviraudtee üles. Mis meil viga, varustus on kapist võtta. Igal juhul tegid lapsed midagi, mida nad varem teinud ei olnud ja võimalik, et niipea ei tee ka. Samuti ei oska ma arvata, kas nad tahavadki teha 😀
Pärast Harku metsa grilliplatsil soe supp ja võimalus praktiseerida värsket tuletegemise oskust ning lõkkel viinereid ning vahukomme grillida. Laste pärast oleks võinud tort olematagi olla.

Kas seda kõike omale ka tellida saab?

Jah, ma võin teiega metsa tulla.
Ahviraudteed praegu tellida ei saa, aga kõike muud tulen ja viin läbi hea meelega.

Ühendust on kõige mugavam võtta näiteks lehe paremal all oleva messengeri akna kaudu, aga saab ka kirjutada ja helistada.

Kõigest lähemalt lehel IMELOOMA ÕUESÜNNIPÄEVAD

Küsida võib rohkemgi, sest olen käinud ka mujal Tallinnas ning Harjumaal ja Raplamaal.

Kohtume metsas! Mõmmm!

karu kostüüm

sünnipäev õues

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Loading...
etEstonian
Üles