Täna heidame pilgu Imelooma lindude tiibade arengusse ehk siis linnu kostüümid Imelooma nõelast.
On kuidagi juhtunud nii, et pea kõik lindude lahendused, mis on olnud ka koos tiibadega, olen ma teinud eritellimusena ja kuigi ilusad pildid on olemas, ei ole neid avalikkusele näitamiseks välja pandud. Siit poest ju tiibu ei leia, aga need on täitsa olemas.
Eks nende tehtud tiivalahendustega on ikka omajagu aega ja katsetamist ka olnud, sest tahan asju teha võimalikult lihtsalt enda jaoks ja võimalikult mugavaks kandja jaoks. Seega peab lõige ja teostus olema võimalikult universaalselt. Eritellimused on toredad küll, aga võtavad paratamatult korduvtegemistest rohkem aega.
Minu esimesed tiivad olid kahekordsed ja kinnitusid kummiga õlgadele ja randmete ümber. Kuna need aga olid rasked ja maa külgetõmbejõu vastu ei saa, siis vajusid need inetult käe alla. Seega selliseid tiibu Imeloom enam üldse ei tee, kuigi vahel ikka küsitakse.
Tuli midagi vastukaaluks leida. Nii sai ka kõhule kangatükk mõeldud ja sellega kadus vajadus õlakummide järele, mis olid niikuinii minu meelest ebamugavad.
Edasi tuli lind, kellel tiivad on vesti küljes. Kirjumad linnud ehk topelt tiivad on küll efektsed, aga ikka rasked ning endiselt alluvad gravitatsioonile kuigi mitte nii palju. Kõige parem on lahendus, kus tiivad on ühekordsed ja juba vesti seljaosa küljes.
Olen teinud ka koos sabaga tiibu. Kuidas tundub? Arendame edasi?
Ja tiibu, mis käivad käe peal. Need on ka väga efektsed, aga peavad olema kandjale täpselt parajad, muidu vajuvad käe pealt ära. Seega tuleb veel mõelda, kuidas sellist lahendust tasakaalustada.
Kas erinevaid linde tuleb veel? Seda ma veel ei tea. Kuna Eesti kostüümiturg on ikka nii õhuke, siis on see kõigest hobiprojekt. Hobidega on aga nii, et alati võib mõne uue ja huvitavama leida.
Väike pilguheit veel erinevatele lindudele, mida on õnnestunud disainida.